مجموعه فنی رسا سرویس با در اختیار داشتن کادری با تجربه بالا و مدیریت حرفه ای در زمینه تعمیرات لوازم خانگی آماده خدمت رسانی به مشتریان محترم می باشد

متخصصین لباسشویی شرکت رسا سرویس با بیش از 20 سال تجربه و سپری کردن دوره های مختلف و دارا بودن مدرک معتبر بهترین کیفیت خدمات را اراِئه می دهند و تیم پشتیبانی لحظه به لحظه پیگیر تمامی مراحل خدمت رسانی می باشند.

تفاوت جارو برقی صنعتی و جاروبرقی خانگی

اصلی ترین تفاوت جارو برقی صنعتی در مقایسه با سایر جاروها در سیستم مکش، فیلتر و مخزن تخلیه آن ها است.

۱- سیستم مکش این جاروهای صنعتی به دلیل بالاتر  بودن تعداد موتور های بکار رفته بالاتر بوده و مکش و قدرت عمل بیشتری را به ارمغان می آورد.
۲- فیلتر های جارو برقی های صنعتی به صورت مخروطی شکل بوده و حدود ۸۰۰۰ سانتیمتر مربع مساحت دارند شکل مخروطی و مساحت زیاد فیلتر جاروبرقی های صنعتی منجر به کارکرد طولانی تر دستگاه بدون نیاز به تعویض به دلیل بالاتر بودن مساحت و منافذ فیلتر میگردد.
۳- جمع آوری زباله و مایعات در جارو برقی های صنعتی در مخزن میباشد و دستگاه بدون کیسه یا پاکت میباشد و به اصطلاح زباله در مخزن میباشند.

موارد بالا منجر به کارکرد سنگین این جارو های صنعتی جهت مصارف صنعتی میگردد.

نکاتی مهم و آموزنده در باره جاروبرقی شما با هر نوع برندی

جارو برقی که برای جمع آوری زباله و نظافت محیط بکار می رود با شکل ها و توان های مختلف تولید و به بازار مصرف ارائه می گردد.

ساختمان و اجزاء تشکیل دهنده جارو برقی:

جارو برقی از نظر ساختمان به دو قسمت کلی تقسیم می شود که عبارتند از :

الف- اجزاء الکتریکی جارو برقی:

۱- موتور: مهمترین قسمت الکتریکی جارو برقی را موتور آن تشکیل می دهد که از نوع یونیورسال است.موتور های یونیورسال را در مبحث موتور های الکتریکی از فهرست لوازم برقی بطور کامل شرح داده ایم لذا از تکرار مجدد آن مطالب صرفنظر می شود.

۲- مدار های الکتریکی و الکترونیکی در جارو برقی ها : ساده ترین نوع مدار الکتریکی جارو برقی کلید (معمولا” دو حالته ) روشن و خاموش و همچنین لامپ (در بعضی موارد ) می باشد. کلید ها از نوع فشاری بوده و سر راه فاز یا نول اصلی مدار قرار می گیرند. لامپ خبر در اکثر جارو ها با اتصال کابل جارو به پریز برق روشن شده و بیانگر آمادگی دستگاه جهت آغاز به کار است. در بعضی از جارو های برقی، علاوه بر کلید اصلی تعبیه شده بر روی بدنه ، کلید دیگری نیز بر روی لوله مکنده وجود دارد.  عمل روشن و خاموش نمودن دستگاه از همان نقطه میسر است.

جارو های مذکور در واقع مجهز به ترانس ایزوله هستند. ترانس ایزوله یک رله مغناطیسی است. که از سیم پیچ با اهم بالا به منظور ایجاد میدان مغناطیسی جهت جذب اهرم کلید استفاده نموده و علاوه بر اهرم از هسته فلزی و کلید متصل به اهرم تشکیل شده است. با وصل کلید روی دسته جارو ، مدار رله بسته شده واز آن جریان می گذرد. عبور جریان در رله میدان مغناطیسی لازم جهت جذب اهرم را فراهم می آورد. کلیدترانس ایزوله، تیغه های قوی جهت عبور فاز اصلی مدار را داراست. از این رو با بسته شدن کلید، فاز به موتور رسیده واز آنجا که نول قبلا” به موتور داده شده بود شروع به کار می کند. هر گاه کلید روی لوله مکنده بحالت قطع در آید، مغناطیس رله قطع شده و فشار یک فنر، کلید رله را بحالت باز در خواهد آورد و موتور خاموش می شود.

استفاده از ترانس ایزوله دو حسن را تواما” در بر خواهد داشت:

  1. از آنجا که اهم سیم پیچ رله بالاست، ولتاژ موجود روی کلید تعبیه شده در لوله مکنده بسیار پایین است واحتمال برق گرفتگی در حال کار با جارو شدیدا” کاهش می یابد.
  2.  پایین بودن ولتاژ کلید رله این امکان را بوجود می آورد که از سیم های نازک تری برای ایجاد ارتباط مابین کلید و رله استفاده شود. اگر ولتاژ تا به این حد پایین نبود ، اجبارا” قطر سیم رابط افزایش می یافت و عبور سیم رابط با قطر بالا از جداره های لوله خرطومی جارو، از انعطاف آن می کاست. در آن حالت کار با لوله مکنده قدری مشکل می شد. جدا از محاسن مذکور وجود کلید بر روی لوله مکنده کار با جارو را آسانتر می سازد. زیرا برای قطع و راه اندازی جارو وقت کمتری در حال کار صرف خواهد شد.

در مدار الکتریکی جاروی اجنرال دیده می شود . در این مدل برای قطع و وصل موتور دو کلید وجود دارد. کلید اول بر روی بدنه قرار گرفته و کلید دوم روی لوله مکنده تعبیه شده است.

علاوه بر قطعات مذکور در بعضی از جارو ها مانند الکترولوکس از کلید های فشاری مخصوص (میکروسوئیچ ) استفاده شده که اگر قطعات بدنه (در پوش پشت موتور ) و یا بدنه مخصوص موتور یا بدنه مربوط به جمع آوری زباله درست بسته نشوند، این کلید ها در حالت باز بوده و مدار داخلی قطع است. یعنی جارو روشن نمی شود.

در بعضی مدل های دیگر سر راه موتور از فیوز حرارتی مخصوص (اورلود ) استفاده شده است. با پر شدن کیسه زباله و به تبع آن افزایش جریان موتور، این قطعه تحریک شده و موتور را خاموش می کند. اگر زباله ها خالی نشوند، چند لحظه بعد از روشن شدن موتور ، خاموش شدن خودکار آن تکرار می گردد.

همچنین در بعضی از جارو ها یک مدار الکترونیکی تنظیم کننده دستی ولتاژ کار موتور (دیمر ) نیز در نظر گرفته شده که بتوسط گردش ولوم این مدار می توان موتور را در توان های مختلف بکار گرفت.

عمل کنترل دور موتور در انواع دیگر بتوسط خروجی های متفاوت بالشتک ها انجام می گیرد.

 ب- اجزاء مکانیکی جارو برقی:

۱- بدنه دستگاه : شکل ظاهری قطعات مکانیکی جارو ها بر عکس قسمت الکتریکی از تنوع بسیار زیادی برخور دار است. به طوری که هر سازنده بر حسب طراحی خاص خود ،ساختمان خارجی دستگاه را می سازد. در ضمن هدف سازندگان این نوع وسیله این است که تا حد امکان تولیدشان از نظر ظاهری با محصولات کارخانه های مشابه متفاوت باشد. در نتیجه نمی توان یک استاندارد واحد برای قسمت مکانیکی این وسیله اتخاذ کرده وبه عنوان مسئله تعمیر و نگهداری مطرح ساخت. بنابراین یک نمونه را انتخاب کرده و به عنوان الگو مورد بررسی قرار می دهیم.

بدنه دستگاه جارو برقی معمولا” از دو قسمت اساسی تشکیل می شود :

یک قسمت در بر گیرنده موتور ،کلید،سیم جمع کن، لامپ خبر و احتمالا” مدار الکتریکی کنترل دور موتور. قسمت دیگر جایگاه قرار گیری کیسه زباله است. این دو قسمت توسط یک قفل و ضامن باز کننده از یکدیگر جدا می گردد. و مابین دو قسمت از فیلتر های مخصوص استفاده می شود تا هوای مکیده شده توسط جارو قبل از ورود به محفظه موتور از وجود ذرات غبار پاک گردد.

لیست قطعات فوق :

Bady Band۱- واشر دور بدنه
Serew۲- پیچ
ON/OFF Button۳-شستی قطع و وصل
Switch Indicator Lever۴- اهرم کلید
Cord Rewing Button۵- فنر شستی سیم جمع کن
Swich Button Spring۶- فنر شستی
Cord Rewing۷- شستی سیم جمع کن
ON/OFF Switch۸- کلید قطع و وصل
Screw۹- پیچ
Switch indicator۱۰-شاخص کلید
Nut۱۱-مهره
Upper Body۱۲- بدنه فوقانی
Indicator Window۱۳- پنچره شاخص
Ornamental Plate۱۴- صفحه نشانگر
Power Control Switch Unit۱۵- کلید کنترل برق
Screw۱۶- پیچ
Blower Cover۱۷- روپوش هوادهی
Blower Cover Spring۱۸- فنر هوادهی
Blower Cover Shaft۱۹- محور روپوش هوادهی
Suction Init Fitting۲۰-لوله مکشی ورودی
Lower Body۲۱- بدنه زیری
Caster۲۲- چرخ دوار
Caster Washer۲۳- واشر چرخ
Screw۲۴- پیچ
Wheel Cap۲۵- سر پوش چرخ
Wheel۲۶- چرخ
Bottom Cover۲۷-در پوش زیری
Screw۲۸- پیچ
Body Plate۲۹- صفحه بدنه
Body Seal۳۰- واشر آب بندی
Seal۳۱- واشر
Rear Cover Packing۳۲- نگهدارنده در پوش عقبی
Name Plate۳۳- صفحه مشخصات
Indicator Plate۱- شاخص
Indicator Window۲- دریچه شاخص
Indicator (Needle۳- شاخص
Indicator Spring۴- فنر شاخص
Dust Case Cover۵- قاب کیسه زباله
Knob۶-شستی
Tool Storage Compartment Cover۷-روپوش محل قرار گرفتن متعلقات
Cloth Dust Bag۸- کیسه زباله
Filter Supporter۹- نگهدارنده صافی
Filter۱۰- صافی
Crevice Tool۱۱- سر شیلنگی
Upholstery Brush۱۲- سر شیلنگی فرچه دار
Dusting Brush۱۳- سر شیلنگی گرد گیر
Hose Assembly۱۴- شیلنگ
Curved Wand۱۵- لوله قوسی
Suction Regulator۱۶- تنظیم کننده مکش
Spring W/Button۱۷- دکمه فنری
Extension Wand۱۸- لوله های قابل اتصال به یکدیگر
Floor Nozzle Assembly۱۹- قطعات کف پاک کن
Floor Nozzle (Upper۲۰- قطعات کف پاک کن (فوقانی )
Floor Nozzle Bumper۲۱- ضربه گیر قطعات کف پاک کن
Floor Nozzle (Lower۲۲- ضربه گیر قطعات کف پاک کن (تحتانی)
Floor Nozzle Lever۲۳- اهرم قطعات کف پاک کن
Floor Nozzle Pedal (Right۲۴- پدال قطعات کف پاک کن (راست)
Floor Nozzle Pedal (Left۲۵- پدال قطعات کف پاک کن (چپ)
Floor Nozzle Mark۲۶- علامت قطعات کف پاک کن
Floor Nozzle Brush۲۷- برس قطعات کف پاک کن
Floor Nozzle Spring۲۸- فنر قطعات کف پاک کن
Brush Supporting Plate۲۹- صفحه آماده سازی برس
Screw۳۰- پیچ
Indicator Packing۳۱- نمایشگر
Duster Box Lid Packing۳۲- جعبه گردگیر
Indicator Box۳۳- جعبه نمایشگر

 

۲- سیم جمع کن : سیم جمع کن را می توان عضو مشترک قطعات الکتریکی و مکانیکی دانست. قسمت الکتریکی آن عبارت است از کابل برق و دو شاخه و پلاتین های اتصال برق به حلقه های مسی و شاخک های انتقال برق به داخل جارو . استفاده از سیم جمع کن ، کابل برق دستگاه را در هنگام خاموشی ، از نظر پنهان نموده و خطر آسیب رسیدن به آن را کاهش می دهد. علاوه بر آن در هنگام کار نیز جابجایی جارو را میسر می سازد.

اساس کار به این ترتیب است که انتهای سیم رابط جارو در داخل سیم جمع کن به کنتاکت هایی بسته می شود. این کنتاکت ها به ریل های دوار متصل است. این ریل ها در واقع بر روی چرخ قرقره سیم جمع کن تعبیه شده و با کشیدن کابل به بیرون از جارو، همراه چرخ به گردش در می آیند. برای آنکه ارتباط برق موتور با شبکه در این زمان (هنگام کشیدن کابل یا حرکت جارو برقی ) قطع نشود شاخک های ثابت که به ریل پایین و دیگری به ریل بالا متصلند در تمام لحظات ارتباط را حفظ مینمایند. از آنجا که حالت فنری دارند به ریل ها و در واقع سیم جمع کن اجازه چرخش می دهند. از سوی دیگر فاز و نول را در یافت نموده و به داخل جارو و موتور می رسانند.

۳-فیلتر : با روشن شدن موتور جارو برقی ، هوا به داخل آن مکیده شده و زباله را جمع آوری می کند. هوایی که به داخل جارو مکیده می شود علاوه بر زباله گرد و غبار را نیز به همراه خواهد داشت. اگر ذرات غبار از هوای مکیده شده جدا نگردند، هوایی که از قسمت موتور خارج می شود به داخل منزل نفوذ نموده و محیط را آلوده می سازد. برای رسیدن به این منظور سر راه هوای خروجی از کیسه و قبل از آن که این هوا به قسمت موتور برسد از لایه های اسفنجی استفاده می شود. اسفنج فشرده در واقع نقش فیلتر یا پاک کننده هوای خروجی را بر عهده دارد.

اگر فیلتر بیش از حد کثیف شود ، هوا به سختی از آن عبور می کند از این رو لازم است در فواصل زمانی معین (متناسب با کار کرد جارو ) نسبت به شستشوی آن اقدام نمایید. در واقع می توان گفت از جمله عواملی که منجر به کاهش مکش جارو می شوند یکی کثیف بودن فیلتر است.

هر گاه مسیر مکشی جارو مسدود گردد و موتور نتواند آزادانه هوا را به داخل جارو بمکد، جریان دریافتی آن افزایش یافته و به موتور آسیب خواهد رسید. در اکثر جارو برقی ها از یک نمایشگر وضعیت مکش استفاده می شود. همزمان با محدود شدن مسیر مکش ، موتور هوای درون محفظه را می مکد. در این هنگام هوای داخل لوله نمایشگر مکیده شده و سوپاپ را به طرف عقب خواهد کشید. قسمتی از سوپاپ را با رنگ زرد به عنوان خطر مشخص ساخته اند و هر گاه این قسمت از سوپاپ در مقابل شیشه نمایانگر قرار بگیرد، وضعیت موتور در حالت دشواری خواهد بود. ممکن است مسدود شدن مسیر مکش از پر شدن کیسه زباله و یا وجود یک شی خارجی در لوله مکش مانند پلاستیک یا پارچه باشد. قبل از یافتن مورد و بر طرف نمودن این عیب مجاز به روشن نمودن مجدد جارو نیستیم.